Horoskopi 20 prill 2023

DASHI

NĂ«se doni qĂ« gjĂ«rat t’iu ecin mĂ« mirĂ« mundohuni tĂ« jeni sa mĂ« tĂ« arsyeshĂ«m sot. KĂ«shillat e tĂ« afĂ«rme gjithashtu duhet t’i dĂ«gjoni pasi do ju bĂ«jnĂ« vetĂ«m mirĂ«. Klima nĂ« çift do jetĂ« pak e trazuar. Kujdes mos tregoheni shumĂ« posesivĂ« sepse do lindin debate dhe zĂ«nka tĂ« shumta. Mos kĂ«rkoni tĂ« jeni ju qĂ« ta komandoni tjetrin. por mundohuni tĂ« ruani barazinĂ«. NĂ«se jeni beqarĂ« nuk duhet t’i shihni personat qĂ« do takomi si objekte kĂ«naqĂ«sie sepse do jenĂ« tĂ« humbur. Jeta profesionale do kĂ«rkojĂ« mĂ« shumĂ« kohĂ« dhe durim. Financat do jenĂ« problematike dhe ju nuk do mund tĂ« realizoni planet qĂ« kishit bĂ«rĂ«.

DEMI

Sado qĂ« t’iu ndihmojnĂ« yjet sot nuk do arrini dot t’i shmangni disa probleme qĂ« ju kanĂ« dalĂ« kohĂ«t e fundit. Era nuk ka pĂ«r tĂ« fryrĂ« nĂ« favorin tuaj. NĂ« jetĂ«n tuaj nĂ« çift nuk do ndodhĂ« asgjĂ« e veçantĂ« qĂ« duhet shĂ«nuar, megjithatĂ« dita do jetĂ« e bukur dhe do ndiheni mirĂ« pranĂ« atij qĂ« dashuroni. PĂ«r ju beqarĂ«t ka shumĂ« mundĂ«si qĂ« njĂ« miqĂ«si tĂ« kthehet nĂ« ndjenja tĂ« forta. Mos u druani aspak, por shprehini ato qĂ« ndjeni. NĂ« punĂ«, disa kolege do mundohen t’iu bllokojnĂ« rrugĂ«n nĂ« mĂ«nyrĂ« qĂ« tĂ« mos arrini ku doni. Merrni sa mĂ« shpejt masa. Sipas horoskopi.vip pamaturia nĂ« planin financiar do iu kushtojĂ« shtrenjtĂ«. Ulni sa tĂ« mundni shpenzimet.

BINJAKËT

PlanetĂ«t do ju bĂ«jnĂ« njĂ« dhuratĂ« shumĂ« tĂ« bukur gjatĂ« kĂ«saj dite dhe keni pĂ«r t’u ndier mĂ« tĂ« plotĂ«suar se kurrĂ« mĂ« parĂ«. NĂ« pĂ«rgjithĂ«si do jetĂ« njĂ« ditĂ« shumĂ« e mirĂ« si pĂ«r ju tĂ« dashuruarit ashtu edhe pĂ«r ju beqarĂ«t. Ju qĂ« jeni nĂ« çift do filloni projekte tĂ« pĂ«rbashkĂ«ta dhe do ndiheni tĂ« lumtur nĂ« krahĂ«t e partnerit. Ju beqarĂ«t do keni dashuri me shikim tĂ« parĂ«. Mos lini asnjĂ« mundĂ«si t’iu ike nga duart. NĂ« punĂ« do hidhni goxha hapa para dhe do ndiheni mĂ« tĂ« sigurt nĂ« vetvete. Mos shpenzoni pa kufi nĂ«se nuk doni qĂ« buxheti tĂ« rrĂ«nohet. Mendohuni mirĂ« para se tĂ« ndĂ«rmerrni çdo hap.

GAFORRJA

PĂ«r shkak tĂ« ndikimit mjaft pozitiv tĂ« Dielli sot do shihni anĂ«n e mirĂ« tĂ« gjerave dhe do nuk do fiksoheni pas detajeve pa rĂ«ndĂ«si. Ju qĂ« keni njĂ« lidhje do merrni mĂ« nĂ« fund sigurinĂ« e kĂ«rkuar nga partneri dhe do ndiheni mĂ« tĂ« çliruar pĂ«r t’u dashuruar. Do pĂ«rgatisni edhe surpriza tĂ« kĂ«ndshme pĂ«r atĂ« qĂ« keni nĂ« krah. Ju beqarĂ«t do jeni duke u marrĂ« me disa çështje profesionale kur t’iu shfaqet papritur njĂ« person simpatik dhe shume inteligjent. Mos e lini t’iu ikĂ« mundĂ«sia pa e njohur. NĂ« punĂ« duhet tĂ« bĂ«ni akoma mĂ« shumĂ« kujdes me hapat qĂ« do hidhni nĂ« mĂ«nyrĂ« qĂ« tĂ« mos keni probleme as mĂ« vonĂ«. Financat do jene shumĂ« tĂ« kĂ«naqshme.

LUANI

Dita e sotme do jetĂ« e zakonshme dhe pa ndonjĂ« gjĂ« ndryshe. NĂ«se keni njĂ« lidhje mundohuni tĂ« mos lejoni pasivitetin dhe rutinĂ«n t’iu pushtojĂ«. Mendoni tĂ« shkoni diku me partnerin dhe tĂ« kaloni disa çaste ndryshe. Ju beqarĂ«t do acaroheni me disa persona qĂ« do ju vĂ«shtrojnĂ« nga larg dhe mund tĂ« konfliktoheni. NĂ« fakt do jetĂ« gabim sepse ata po ju vrojtojnĂ« pĂ«r tĂ« menduar diçka serioze me ju. NĂ« punĂ« nuk do jeni shumĂ« tĂ« organizuar dhe ne disa raste do gjendeni ne vĂ«shtirĂ«si. PĂ«r fatin tuaj tĂ« mirĂ« miqtĂ« e vjetĂ«r nuk do ju lĂ«nĂ« nĂ« baltĂ«. Buxheti do jetĂ« i mirĂ« dhe mund t’i paguani pa frikĂ« faturat e muajit.

VIRGJËRESHA

Sot nuk do njihini limite dhe do bĂ«ni çdo gjĂ« qĂ« gjĂ«rat t’iu ecin mĂ« sĂ« miri. Ju tĂ« dashuruarit do jeni tĂ« gatshĂ«m pĂ«r gjithçka vetĂ«m qĂ« ta mbani partnerin pas vetes. Do jeni sensualĂ«, shprehĂ«s dhe tĂ« guximshĂ«m nĂ« çdo moment.

Nëse jeni beqarë mund të realizoni disa takime, por që në fillim do tregoni pikësynimet dhe dëshirat që keni. Ka mundësi që gjërat të vijojnë mirë. Në punë nuk do ndaleni për asnjë çast edhe sikur bashkëpunëtorët e përhershëm të mos ju mbështesin. Buxhetin nuk do jetë në gjendjen me të mirë dhe do hiqni para nga kursimet.

PESHORJA

Neptuni do ua bĂ«jĂ« Ă«ndrrat realitet gjatĂ« kĂ«saj dite. NĂ«se keni njĂ« lidhje do merrni shumĂ« dashuri nga ai qĂ« keni nĂ« krah, madje ai mund tĂ« bĂ«jĂ« edhe sakrifica vetĂ«m pĂ«r t’ua plotĂ«suar qejfin. Ju beqarĂ«t do mbani distancĂ« nga çdokush dhe zor se do lejoni qĂ« dikush t’iu joshĂ« apo t’iu bĂ«jĂ« komplimente. Me pak fjalĂ« do jetĂ« faji juaj qĂ« statusi nuk do ju ndryshojĂ«. Sipas horoskopi.vip nĂ« punĂ« do jeni ju qĂ« do i ndihmoni gjithĂ« kohĂ«s tĂ« tjerĂ«t ndĂ«rkohĂ« qĂ« sot ata do bĂ«hen tĂ« gjithĂ« bashkĂ« dhe do ju japin shtysĂ«n pĂ«r tĂ« arritur atje ku doni. Do gĂ«zoheni e njĂ«herazi do prekeni nga gjesti. Shpenzimet do i kryeni pa u menduar shumĂ« dhe nĂ« fakt gjendja do mbetet sĂ«rish e mirĂ«.

AKREPI

Hëna dhe Dielli do sjellin ndryshime pështjelluese gjatë kësaj dite, por të domosdoshme për të rigjetur ekuilibrin. Ju të dashuruarit do kaloni në ekstremitete. Herë do dashuroheni me pasion e here do konfliktoheni me ashpërsi. Ju beqarët do i keni të gjitha mundësitë për të realizuar takimin e ëndrrave, por do ju mungojë guximi për të folur e për të vepruar. Në punë vetëm falë këshillave dhe nxitjes së miqve do mund të vazhdoni para dhe do i përfundoni detyrat që iu janë dhënë. Po të mos ishte për ta ju mundet edhe ta kumbisnit punën. Paratë nuk do jenë të bollshme sa për të shpenzuar pa u menduar.

SHIGJETARI

Fjala do ju ndihmojë të shprehni ndjenjat e brengat sot, por gjithashtu do çlironi edhe energjitë negative. Nëse keni një lidhje do filloni të ndërtoni baza më të forta me partnerin dhe flaka e pasioni do rindizet ne mbrëmje. Imagjinata nuk do mungojë as për ju e as për atë që keni në krah. Edhe për ju beqarët pritet një ditë ë mbushur me emocione shumë të këndshme. Nuk do hezitoni as të bëni sakrifica për atë që do pëlqeni. Në punë do filloni të vendosni rregull dhe do ndreqni edhe disa gabime të bëra më parë. Shpenzimet do i kryeni me shumë përkujdes kështu që gjendja nuk do pësojë tronditje.

BRICJAPI

Sot do e keni të vështirë të bini dakord me të tjerët dhe me vetveten. Gjithë kohës do keni kontradikta të forta. Nëse keni një lidhje do jeni gjithë kohës me nerva dhe në humor të keq. Debatet shpesh do jenë aq të forta saqë askush nuk do ju durojë dot. Ose ndryshoni ose do ju braktisin përgjithmonë. Ju beqarët do keni kërkesa të paarritshme dhe nuk do e gjeni dot atë të duhurin. Në punë mundohuni të ruani qetësinë kurdoherë dhe të mendoheni mirë para se te veproni. Vetëm në këtë mënyrë nuk do bëni gabime. Në planin financiar do jetë Mërkuri ai që do ju ndihmojë ta rikuperoni situatën.

UJORI

Bëjini sytë katër gjatë kësaj dite dhe mundohuni të zgjidhni rrugën më të mirë për të zgjidhur problemet. Në disa momente Hëna do ju bëjë disi konfuzë. Jeta sentimentale e ju të dashuruarve do përmirësohet. Do jeni më afër partnerit tuaj dhe do e keni më të lehtë të komunikoni me të. Nëse jeni ende vetëm, influenca e yjeve do sjellë takime të rëndësishme dhe dashuri me shikim të parë. Shikojini me kujdes personat që do iu dalin para. Në punë mos u hallakatni me gjërat e kota, por përqendrohuni tek thelbi. Në planin financiar nuk duhet të hidhni asnjë hap të nxituar sepse do keni shumë probleme më vonë.

PESHQIT

Sot do arrini çdo gjë që dëshironi, por do jeni edhe tejet modestë. Saturni do ju nxitë të keni edhe më shumë besim tek vetja. Do merrni vendime të rëndësishme për jetën tuaj në çift dhe kjo do iu bëjë të ndiheni edhe më mirë. Personi që keni në krah do tregohet i dashur dhe i sinqertë me ju. Nëse beqarë do kaloni një ditë interesante dhe me emocione. Përfitoni nga takimet që do bëni. Në planin profesional do ketë ndërlikime të shumta. Duhet të mundoheni dyfish për të rivendosur qetësinë. Klima në planin financiar do jetë e favorshme. Mund të kryeni më në fund transaksionet që kishit menduar prej kohësh.

Related Posts