,

Formacionet zyrtare: Portugali – ZvicĂ«r

Portugalia dhe Zvicra ndeshen sonte nĂ« ndeshjen e vlefshme pĂ«r kalim nĂ« finalen e playoffit nĂ« LigĂ«n e Kombeve. Ndeshja fillon nĂ« orĂ«n 20:45 dhe luhet nĂ« ‘Estadio do Dragao’ tĂ« Porto-s.

Portugalia ishte e pamposhtur në katër ndeshjet e saj në Grupin 3. Në mungesë të Ronaldos, portugezët i fituan dy ndeshje dhe barazuan në dy të tjera për ta fituar këtë grup para Italisë.

Ndërkohë, Zvicra i fitoi tri nga katër ndeshjet në Grupin 2, të cilin e fitoi para Belgjikës.

Formacionet zyrtare:

 

Related Posts