Formacionet startuese të ndeshjes Turqi-Portugali

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Turqisë dhe Portugalisë e vlefshme për ndeshjen e dytë të grupeve në Euro 2024.

Dy trajnerët, Montella dhe Martinez kanë zbuluar 11-shen startuese për ndeshjen që nis nga ora 18:00 dhe luhet në stadiumin e Borussia Dormtundit.

Kujtojmë që dy shtetet në ndeshjet e para kanë siguruar nga tri pikë, kurse sonte synojnë kualifikimin në raundin tjetër të Euro 2024.

Formacionet zyrtare:

Related Posts