,

Flasin nga AAK: Sipas sondazheve marrim mbi 100 mijë vota

Anëtari i AAK-së, Besnik Tahiri thotë se sipas sondazheve kjo parti i merr mbi 100 mijë vota.

Ai thotë se partia e tij synon mbi 20 deputetë.

“Kemi tre burime tĂ« 1 miliardshit qĂ« e kemi premtuar, i pari Ă«shtĂ« bono prej brenda, e dyta Ă«shtĂ« ndihmat nga partnerĂ«t dhe e treta Ă«shtĂ« nga borgji publik. Sondazhet japin percepsion, por ne kemi fuqi reale, na duhet punĂ« nĂ« mesazh qĂ« tĂ« rinjt ta kuptojnĂ« ofertĂ«n tonĂ«. Nuk kemi bĂ«rĂ« sondazhe ne. Me sondazhe jemi mbi 100 mijĂ« vota. Jam optimist, ne shkojmĂ« me fitu mirĂ«po spo muj me thanĂ« por mendoj qĂ« garojmĂ« pĂ«r me pasĂ« mbi 20 deputetĂ«â€, deklaroi ai nĂ« T7.

Related Posts