Finalizohet operacioni “Poker”

Goditen dy raste të aktivitetit të kundërligjshëm të lojërave të fatit.

Operacioni nga Komisariati i Policisë nr 2.

Procedohen penalisht 2 shtetas pĂ«r veprĂ«n penale “VĂ«nia nĂ« dispozicion e lokaleve pĂ«r lojĂ«ra tĂ« palejuara”.

Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale një tavolinë pokeri, kompjuter, monitor, aparate celularë, bizhuteri, çelësa mjetesh dhe vlera monetare.

ShĂ«rbimet e PolicisĂ« tĂ« Komisariatit Nr. 2, nĂ« bazĂ« tĂ« informacioneve tĂ« marra nĂ« rrugĂ« operative se nĂ« dy lokale tĂ« ndryshme zhvillohej nĂ« mĂ«nyrĂ« tĂ« kundĂ«rligjshme aktiviteti i lojĂ«rave tĂ« fatit, organizuan dhe finalizuan operacionin e koduar “Poker”, ku si rezultat u proceduan penalisht shtetasit:

– R. N.,32 vjeç, banues nĂ« TiranĂ«.
– A. S., 55 vjeç, banues nĂ« TiranĂ«.

GjatĂ« kontrollit tĂ« ushtruar nĂ« rrugĂ«n “Irfan Tomini” dhe nĂ« rrugĂ«n “Ismail Qemali”, nĂ« lokalet nĂ«n administrimin e kĂ«tyre shtetasve, Policia gjeti dhe sekuestroi nĂ« cilĂ«sinĂ« e provĂ«s materiale njĂ« tavolinĂ« pokeri, kompjuter, monitor, aparate celularĂ«, bizhuteri, çelĂ«sa mjetesh, si dhe vlera monetare.

Kontrollet kundër aktivitetit të paligjshëm të lojërave të fatit do të vijojnë në gjithë qarkun Tiranë, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe ndëshkimin e këtij aktiviteti të kundërligjshëm.

Policia e Shtetit fton qytetarĂ«t qĂ« tĂ« denoncojnĂ« nĂ« numrin 112 ose pĂ«rmes aplikacionit “Komisariati Dixhital”, çdo veprimtari tĂ« tillĂ« tĂ« kundĂ«rligjshme, njofton policia e shtetit.

Related Posts