Dy orë operacion për kapjen e 71-vjeçarit që qëlloi mbi policinë, RENEA i afrohet banesës, pritet ndërhyrja

ELBASAN

RENEA po vijon me operacionin për kapjen  e 71-vjeçarit Lefter Zhidru i cili po bën rezistencë brenda banesës.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për BalkanWeb se forcat RENEA kanë hipur në katin e dytë të pallatit, dhe ndodhen jashtë derës së 71-vjeçarit për të ndërhyrë.

Konflikti i nisur me grua u përshkallëzua me ardhjen e policisë, ku 71 vjecari qëlloi me armë ndaj tyre. Si pasojë e të shtënave u lënduan dy qytetarë kalimtarë të rastit.

(BalkanWeb)

Related Posts