Droni ukrainas hyn brenda llogores ruse dhe qon në ‘ajër’ ushtarin rus

Autoritetet ukrainase kanë publikuar pamje që shfaqin momentet kur droni ukrainas sulmon rradhët e rusëve , shkruan Gazeta Metro.

Ditën e djeshme dronët ukrainas kishin hyrë 2.5 kilometra brenda territorit të Rusisë dhe kanë shkatërruar një kolumnë të tërë ruse e cila përbëhej nga kamionë ushtarak e autoblinda.

Sulmi i sotëm është kryer nga 23rd Independent Rifle Battalion.

Në këtë sulm shihet teksa droni ukrainas kalon me lehtësi nëpër llogoret ruse dhe eliminon ushtarët e saj.

Ukraina ditën e djeshme gjithashtu ka sulmuar brenda territorit rus për herë të parë me raketa amerikane.

Related Posts