Dalin pensionet për muajin gusht

Pagesat për pensionistët e të gjitha kategorive për muajin gusht kanë dalë sot.

Kështu ka bërë të ditur Ministria në detyrë e Financave përmes një njoftimi për media.

“Ministria e Financave njofton qytetarĂ«t e RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s se duke u nisur nga gjendja e mirĂ« nĂ« bilancin bankar tĂ« QeverisĂ« ka bĂ«rĂ« sot ekzekutimin e pensioneve pĂ«r muajin gusht pĂ«r tĂ« gjitha kategoritĂ« pensionale si dhe kategoritĂ« tjera sociale”, thuhet nĂ« njoftimin e MF-sĂ«.

Related Posts