Blick e vlerëson Shaqirin me notën më të lartë, në ndeshjen me Serbinë

Mediumi zvicëran, Blick, e ka vlerësuar Xherdan Shaqirin me notën më të lartë, 6, për lopjën briliante që e tregoi në ndeshjen me Serbinë, ku hapi serinë e golave.

Me notën 6, Blick e ka vlerësuar edhe lojtarin tjetër, Ricardo Rodriguez.

Ndërkohë yllin tjetër të skuadrës, Granit Xhakën, Blick e ka vlerësuar me notën 5 . Xhaka po ashtu u shpall lojtar i ndeshjes, njofton Klankosova.tv.

Me notën 5 janë vlerësuar edhe Breel Embolo, Xhibril Sov dhe Denis Zakaria.

Related Posts