,

Bayern Munich me lehtësi triumfoi ndaj Tottenham

Bayern Munich ka shënuar edhe fitoren e gjashtë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

‘BavarezĂ«t’ nĂ« ndeshjen e xhiros sĂ« fundit kanĂ« mposhtur Tottenhamin e Jose Mourinhos  nĂ« ‘Allianz Arena’ me rezultat 3 – 1.

Kingsley Coman nĂ« minutĂ«n e 14-tĂ« kaloi nĂ« epĂ«rsi 1 – 0 gjermanĂ«t, ndĂ«rsa Ryan Sessegnon gjatĂ« minuta mĂ« vonĂ« barazoi gjithçka nĂ« 1 – 1.

Bayern Munich nuk hoqi dorĂ« nga fitorja, duke shĂ«nuar edhe dy herĂ« tĂ« tjera, me Thomas Muller (45′) dhe Philippe Coutinho (64′).

Pas gjashtë ndeshjeve, Bayerni kryeson me 18 pikë, i ndjekur nga Tottenham Hotspur me 10 pikë.

Related Posts