Anëtarja e Kryesisë së VV’së i bënë analizë deklaratave të Vjosa Osmanit

Një zyrtare e lartë e VV’së i ka bërë analizë deklaratave të Vjosa Osmanit në Pressing. Ka thënë se Nënkryetarja e LDK’së po e pret dështimin e Albin Kurtit për të marrë pastaj LDK mandatin bashkë me AAK’në e NIMSA’n. Sipas saj, krejt këto veprime Vjosa Osmani po i bën me bekimin e heshtur të PDK’së.

Tinka Kurti, anëtare e Kryesisë së VV’së, i ka bërë një vlerësim të gjatë veprimeve të Vjosa Osmanit. Në fakt, zyrtarja e VV’së ka thënë se kandidatja për Kryeministre nga LDK’ja është dorëzuar përballë kërcënimeve të Agim Veliut dhe është njëjtësuar me Isa Mustfën e Lutfi Hazirin.

“Shumë mirë që Vjosa u rrëfye mbrëmë. Të paktën katër gjëra u bënë të qarta prej minutave të gjata në studio televizioni. 1) Ajo tashmë e arsyeton plotësisht qeverisjen e viteve 2014 – 2017 të PDK & LDK!!! 2) Ajo ka bërë një pajtim vërtetë të çuditshëm me Lutfi Hazirin. 3) Ajo është sprapsur e dorëzuar karshi agresivitetit të Agim Veliut”, ka shkruar Kurti, në një reagim në FB.

“Ajo pret që të dështojë Albini që t’i vie shansi asaj për koalicion me AAK+Nisma+pakicat. Natyrisht krejt kjo me bekimin e heshtur të PDK-së”, ka thënë ai.

“Nuk po bëhen Mustafa, Haziri e Veliu si Vjosa siç është e pritshme meqë ajo u votua me 6 tetor, por Vjosa pasi i mori votat po bëhet si Mustafa, Haziri e Veliu”, ka shtuar ajo.

Related Posts