,

Akoma i pamposhtur: Florian Marku fiton me nokaut në raundën e fundit

Boksieri shqiptar Florian Marku e mbyll ditën e sotme me një fitore të madhe. Ai në Mbretërinë e bashkuar mposhti boksierin anglez, Tommy Broadbent në raundën e fundit dhe atë me nokaut.

Është kjo fitorja e 4 radhazi në boksin profesionist të këtij fajteri të vërtet të ringut botëror Të boksit në kategorinë e lehtë 66kg.

Epërsia e Florianit u vu re nga raundi i parë, edhe pse rivali i tij ishte vendas kurse Marku në territor të huaj, kjo nuk i solli telashe Markut duke e mbyllur duelin me nokaut.

https://twitter.com/DannyBoyFrost/status/1150096522882801664

 

 

Related Posts